Huglu 200 AC -rinnakkaispiippuinen haulikko on erinomainen valinta klassiselle haulikkometsästäjälle esimerkiksi linnunpyyntiin.
Haulikko on varusteltu rinnakkaisella 12/76 -kaliiperisella ja 28'' piipulla. Aseessa on tyylikkäästi viimeistelty koristeellinen lukkorunko käsinkaiverretuilla yksityiskohdilla ja kultaisilla linnuilla. Automaattinen varmistin, ulostyöntäjät ja piipun valitsin. Huglu 200 AC on varusteltu 5 vaihtosupistajalla ja valkoisella etujyvällä. Ase on teräshaulikelpoinen.
Nikko Stirling Diamond 3-12x62 Illuminated -tähtäinkiikari on valintasi äärimmäisiin valo-olosuhteisiin, kun tarvitset kiikariltasi kaiken mahdollisen tuen tarkkaan laukaukseen.
Eleyn lippulaiva- ja suorituskykyinen lyijypatruuna. Saatavilla 28 g:n ja 32 g:n latauksilla. Rasiassa 25 patruunaa.
Kun pohjalla on urheiluammunnan olympiaedustus ja sijaintimme seudulla missä eräharrastus kulkee sukupolvelta toiselle, on tuloksena yritys joka tietää tuotteiden laatuvaatimukset ja luonnon asettamat haasteet.
Pohjois-pohjalainen yrityksemme on tuonut maahan metsästystarvikkeita vastuullisilta laatutoimittajilta vuosikymmenten ajan. Tuotteidemme menestys kertoo oikeista laatukriteereistä jotka suomalainen metsästäjä, luonto ja ilmasto ovat meille asettaneet.
Mahdollistamme osaltamme metsästysharrastuksen kehittymisen - luontoa kunnioittavalla tavalla.
Metsästys, Uutiset | 07.06.2016
Uudet nettisivut auki
Sisältö on vielä työn alla, mutta sivustomme on kokenut mittavan uudistuksen ulkoasun puolesta ja teknisesti. Nyt sivuston päivitys on helppoa, ja se skaalautuu oikein kaikissa päätelaitteissa.
Metsästys, Lintuharrastus, Uutiset, Urheiluammunta | 08.06.2016
Remes Riihimäen Erämessuilla
Tulimme ulos hallista. Tervetuloa osastollemme 513!